Zamestnanci neziskovej organizácie využili svoje priestorové, personálne a technické možnosti a vo februári 2012 získali na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR akreditáciu na realizáciu vzdelávacieho programu „Kurz opatrovania“. Absolventi kurzu môžu nájsť uplatnenie v profesii opatrovateľka v rámci celej Európskej únie.

Organizácia bude v opatrovateľských kurzoch dbať na kvalitnú prípravu v teoretickej a praktickej oblasti priamo v zariadení, kde sa sociálne služby poskytujú. Zámerom vedenia n.o. je ponúknuť možnosť vzdelávania obciam a mestám, ktoré sú zo zákona povinné opatrovateľskú službu svojim občanom poskytovať, ale aj jednotlivcom, ktorí majú o absolvovanie kurzu záujem. Výučba bude prebiehať v poobedňajších hodinách a prax v mimopracovnom čase /aj počas sobôt a nedieľ/ tak, aby si návštevníci kurzu mohli riešiť aj svoje pracovné aktivity.

Prihlášky do kurzov je potrebné nahlásiť priamo v domove dôchodcov - Nezábudka, n.o., Záhradnícka 2, Fiľakovo osobne, telefonicky alebo e-mailom.
Kontaktné osoby sú: Ing. Mária Veliká, riaditeľka, Mgr. Gabriela Oštromová, hlavná sestra, Adriana Eibnerová, personalistka.
Telefónny a e-mailový kontakt: 047/4379099, 0908913364, 0918883771, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript..